26 Νοε 2014

Μια ιστορική νίκη πέτυχε σήμερα , Τετάρτη,ο Α.Ο.Δαφνίου στο Γύθειο νικώντας τον Α.Ο.Αγ.Βασιλείου στα πεναλτι .
"Γράφουμε ιστορία " όπως δήλωσε και coach της ομάδος αφού προκριθήκαμε στις 4 καλύτερες ομάδες της Λακωνίας. Ήταν ένα αμφίρροπο παιχνίδι. Το 90λεπτο έληξε με σκορ 1-1 , το γκολ της ομάδος μας το πέτυχε ο Χαρίλης Στρατάκος στο 48'. Το παιχνίδι ,ύστερα από μια δύσκολη παράταση ,κρίθηκε στα πέναλτι όπου καταφέραμε και νικήσαμε με σκορ 4-3.  Ο Α.Ο.Δ σήμερα απόδειξε σε όλους πως δεν είναι ένα σωματείο που αξίζει να αγωνίζεται στην Β'Κατηγορία Λακωνίας. Στην επόμενη φάση του Κυπέλλου (Ημιτελικά) θα αντιμετωπίσουμε τον ΜΟΛΑΙΚΟ , 1η θέση στην Α'Κατηγορία. Σίγουρα θα είναι το πιο δύσκολο παιχνίδι της χρονιά αφου θα αντιμετωπίσουμε μια ομάδα αρκετά υψηλού επιπέδου όμως πρέπει να θυμόμαστε ότι "Χαμένοι Αγώνες είναι αυτοί που δεν δίνονται".